Bilkent Üniversitesi Ustalık Sınıfları

Bilkent Üniversitesi gençleri usta sanatçılarla buluşturuyor.

Gürer Aykal Şeflik Ustalık Sınıfı 28 – 30 Mart’ta, Gülsin Onay Piyano Ustalık Dersleri 4-7 Nisan günlerinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde gerçekleştirilecek.

Gürer Aykal Şeflik Ustalık Sınıfı, 28 – 30 Mart
Devlet Sanatçısı, Bilkent Üniversitesi Profesörü Gürer Aykal’ın şeflik ustalık sınıfı 28 Mart’ta teorik çalışmalarla başlayacak. 29 ve 30 Mart günlerinde Bilkent Konser Salonunda orkestralı çalışmalar yapılacak. Başkent ve Hacettepe Üniversitelerinin katkılarıyla gerçekleştirilen ustalık sınıfına Ankara Gençlik Senfoni ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestraları ile Orkestra Akademik Başkent katılacak.

Teorik çalışma aktif ve pasif katılımcılar için, orkestralı çalışmalar izlemek isteyen herkese açıktır. Aktif ve pasif katılımcıların başvuru formu doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Orkestralarla çalışılacak eser Beethoven’in Op.60, Si bemol majör 4. Senfonisinin şef partituru

pdf olarak indirilebilir: http://bso.bilkent.edu.tr/tr/ustalik-siniflari/

Başvuru için:   oaysun@bilkent.edu.tr

 

Gülsin Onay Piyano Ustalık Dersleri, 4 – 7 Nisan
Devlet Sanatçısı, Bilkent Üniversitesi Daimi Sanatçısı Gülsin Onay’ın ustalık dersleri 4, 5, 6, 7 Nisan tarihlerinde 15.30-17.30 saatleri arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde, Stüdyo 242’de gerçekleşecek.

Aktif katılımın 20 kişi ile sınırlı olduğu derslerde kişi başı 30 dakika çalışma olanağı sağlanacak. Ustalık derslerine pasif olarak herkes katılabilir.

Başvurular 3 Nisan 2017 saat 12.00’ye kadar kabul edilecektir.

Başvuru için: oaysun@bilkent.edu.tr